O naší společnosti

Společnost Barkonie s.r.o. byla založena v roce 2002 jako česká rodinná firma se zaměřením na výrobu převážně technických nití pro průmyslové využití. Specializujeme se na hlazení (leštění) bavlněné a lněné příze, ale nabízíme i řadu jiných produktů pro různá průmyslová odvětví.

Mezi naše zákazníky patří např. firmy z obuvnického, kožedělného, bižuterního a potravinářského průmyslu, dále pak výrobci lůžkovin, drobného domácího textilu, matrací, pracovních oděvů, apod. Spolupracujeme také s řadou velkoobchodů a maloobchodů s textilní galanterií.

Velice si vážíme kontaktů a vazeb na mnohé české i zahraniční krajkářské organizace a spolky, které mění průmyslový produkt na umění.

Z historie firmy

Společnost Barkonie s.r.o. byla založena a podnikatelskou činnost započala v pronajatých prostorech v Kovářské dne 9.1.2002. Postupem času přestal tento pronajatý objekt kapacitně dostačovat. Byla zvažována a následně realizována koupě vlastního výrobního objektu, který by umožnil další rozvoj firmy. Vybrán byl objekt, se kterým je výroba nití v Kovářské historicky spjata. V minulosti vystřídal několik majitelů a názvů (Cotona, Sponit, Benar), posledním majitelem, který zde vyráběl, a výrobu nití r. 2001 ukončil, byla a.s. AMANN. Budova byla následně 10 let prázdná. Chátrala až do r. 2010, kdy byla celkově rekonstruována společností Barkonie s.r.o.

Tímto krokem se výroba nití v Kovářské vrátila do objektu, který k tomuto účelu slouží téměř nepřetržitě od r. 1868.

 

V současné době nezajišťujeme maloobchodní prodej. Naše hobby nitě, určené pro konečného spotřebitele, jsou na trh dodávány prostřednictvím řady galanterních velkoobchodů a specializovaných krajkářských organizací a e-shopů. Tyto společnosti také distribuují originální vzorkovnice barev pro jednotlivé typy nití.